Csapataink eredményei – 2024. április 1-től 7-ig:

FELNŐTT(’99-) BLSZ II.oszt. 2.csoport, 19. forduló - 2024.04.07. 18:00 óra
IX. Könyves K.krt.28., Goldball Park - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 80 néző

G: Madarász N.(3), Nagy T.(2), Joó

Monori (6) - Schuszter (6), Joó (7), Krajsovszky (6) – Horváth D. (6), Hegedűs (6) –
Varga P.(6), Kovács Má.(6), Madarász N.(8), Nagy T.(7), Gálhidy (6)
Cs: Lunczner (-), Brandner (6), Molnár A.(6), Bereczki (6), Beresnyák (-), Jakab

Mérkőzéselemzés: Vasárnap esti mérkőzésen a Goldball Park sporttelepre érkeztünk vendégségbe a bajnokság 9.
helyén tanyázó Nimród csapatához.

A pálya sajátossága, hogy egymást érik folyamatosan a mérkőzések, nem hagy túl sok időt a csapatoknak, hogy “bemelegítsenek” a
meglehetősen érdekes talajra, amin a magas műfű visszafogja a labdát, a játékosok viszont csúszkálnak rajta, így a mérkőzés első perceiben
rengeteget estünk-keltünk a játéktéren. Egy-két eladott labda okozhatott nyugtalanságot sorainkban, de rettentő stabilak voltunk az első
perctől, nagyon távoli lövéseken kívül semmit nem engedélyeztünk a hazaiaknak, Ők viszont meglehetősen szellősen védekeztek, így
válogathattunk, merről kerülünk a kapujuk elé. Kovács betörése után megítélt büntetőből Madarász szerezte meg a vezetést, majd ugyanő
fejezett be góllal egy Monoritól induló labdakihozatalt.

A második játékrész hasonló mederben telt, hátul zártak voltunk, labdával pedig gyakran törtük át az ellenfél védelmét, talán több gólt is
szerezhettünk volna, de végül így is nagyarányú győzelmet arattunk.

Összegzés: A hazaiak egyénileg jó játékosokból álló, kombinatív játékban jártas csapata mezőnyben rövid
szakaszokban megmutatta erényeit, de a három pontot, ha nem is mindig jó játékkal, de nagyon magabiztosan hoztuk
el idegenből. Gratulálok a játékosaimnak!

IMG 2497

U17(’07) MLSZ Reg. Kiemelt bajnokság Nyugati csoport,19.forduló - 2024.04.06. 12:00 óra
Pécs, Verseny u.11-13., Pécsi VSK Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Pécsi VSK - Budai FC 0-1 (0-1)

G: Horváth B.

Bánkúti (8) – Farkas P.(7), Vermes (7) , Henn (8), Virág A.(5) -
Varga B.(7), Lantos (8), Boksay M.(6) Kocsis (5) - Dienes (5), Horváth B.(6),
Cs: Gyurkovics Má.(6) , Maácz (5), Hertelendy (-)

Mérkőzéselemzés: A következő fordulóban Pécsre utaztunk le, hogy a több éves átkot megtörjük végre.

Az első félidőben már az ötödik percében hatalmas lehetőséget rontottunk el egy szöglet után- a hosszú kapufánál nem figyeltek az érkező
Henn Dávidra, de sajnos közelről mellé fejelte. Mivel az ellenfél három védős rendszerben játszott és egy hatossal, ezért pont ült a mi két
csatáros játékunk egy rombusz alakzatú középpályás sorral mögöttük. Ráadásul magasan feltolták az utolsó védő vonalukat, ami azt
eredményezte még az első félidőben , hogy sokszor futottunk lesre. A támadózónában nem igazán voltunk most elég hatékonyak és
céltudatósak, mert sok helyzetet elpuskáztunk. A 25.percben egy hosszú indítás után Horváth Buda ment a labdáért, a kapus azt hitte ki
megy a labda az alapvonalnál, de Buda kihasználta a sebességét és elérte, szinte null szögből az üres kapuba gurított, amivel megszereztük
a vezetés és később kiderült, hogy a győzelmet is! A szünetben próbáltuk átbeszélni mi lehet a megoldás a lestaktika ellen és javítani a
labdafelvételeket a középső zónában. A második félidő felénél átálltunk 4-1-4-1 -re, egyrészt a cserék miatt másrészt pedig már az eredmény
megtartásán volt a fő hangsúly ahogy telt az idő.

Összegzés: A mérkőzés összképe alapján abszolút megérdemelten hoztuk el a három pontot, sokkal nagyobb
gólszerzési lehetőségeket dolgoztunk ki, mint a hazai csapat, és már az első félidőben le kellett volna zárni a meccset.
Gratulálok a srácoknak, hogy ismét koncentráltak, alázatosak, fegyelmezettek, és kompaktak tudtak lenni végig. Van
még hátra hét forduló, a következő célkitűzésünk az lehet, hogy megszerezzük a bronzérmet, ami nagyon-nagyon
nehéz lesz az az igazság.

U16(’08) MLSZ Reg. Közép-Északi Csoport, rájátszás 1-6.hely, 7.forduló - 2024.04.06. 11.00 óra
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Budai FC – Szent István SE 3-2 (1-0)

G: Hegyes N. (2), Majidi
Tamás (8) – Kotsis (6), Palotás (6), Kiss Zs.(6) – Majidi (7), Molnár A.(8), Lacza (8), Dalos (6) –
Hegyes N.(8), Gémesi (6), Dobos (7)
Cs.: Schell, Varga Z.(6), Hanyecz (-)

Mérkőzéselemzés: A 7. fordulóban hazai pályán fogadtuk a Szent István csapatát, akikkel a tavasz második
fordulójában egy rendkívül fordulatos mérkőzésen tudtunk 5-3-ra nyerni.
Az mérkőzés elejétől kezdve kiegyenlített játékot mutatott. Mindkét csapat a saját stílusában játszott, helyzetek kialakultak mindkét kapu előtt,
hasonló játekerőt képviselt mindkét együttes. A 34. percben Hegyes sodródott ki az oldalvonalhoz egy indítás követően, de a megmentett
labdával a boxon belülre tört, ahol Majidivel összejátszva sikerült gólt szerezni (1-0).

A második félidőben egy kicsit magabiztosabban léptünk pályára az előny birtokában. Kotsis hátsérülése miatt kényszerűségből a félidőben
cserélni kellett, de a Dobos-Molnár védőpáros kiválóan lehozta a védekezést. Sorra tudtunk helyzeteket kialakítani, és szerencsére jöttek is a
gólok. Először Majidi vitte el a kapus mellett, és lőtte a játékszert a kapus mellett a hálóba (2-0), majd Hegyesnek volt egy szép
magánakciója, a bal szélről egészen az ötös vonalig cselezte be magát, és gurított a kapus mellett a kapuba (3-0). Az utolsó percekre is
tartogatott egy kis meglepetést a játékvezető, a sorozatos indokolatlan ítéleteivel, és előbb egy véleményes büntetőt ítélt a 90. percben a
vendégeknek (3-1), majd ahelyett, hogy mi végezhettünk volna el kirúgást, ehelyett szögletzászlóhoz mutatott a bírósporttárs, és a pontrúgás
szokásosan egy szerencsétlen mozdulat után saját játékosunkról bepattant a kapunkba (3-2).

Összegzés: Ahhoz képest, hogy a héten a születésnapi zsúrok, fodrász időpontok, és a tavaszi szüneti fáradtságok is
az edzés elé kerültek, meglepően jó teljesítményt sikerült produkálnunk. Mondjuk lehet, hogy az elmúlt 2-3
„regeneráló hétnek”, amit a srácok kivesznek “szabadnapokként” most jött ki a frissítő hatása. A mérkőzés előtt
megbeszélt taktikai utasítások nagyon ültek, és szinte hibátlanul visszaköszöntek a mérkőzésen. Szerencsére gólokat
is sikerült rúgnunk, és stabil védekezésünk mellett a kontrollt is fokozatosan a saját kezünkbe tudtuk venni a
mérkőzésen. Örülök a győzelemnek, nagyot melóztak ez alatt a 90 perc alatt a fiúk. Bízunk benne, hogy a szezon
második felére sikerül ebből a mérkőzésből erőt merítenünk és a jövőhéten az edzéseken a létszám lehetővé teszi,
hogy csapatszinten is tudunk gyakorolni egy-két játékelemet! Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

IMG 2802 1

U15(’09) MLSZ Regionális Kiemelt bajnokság Nyugati csoport, 19.forduló - 2024.04.06. 12:00 óra
Nagykanizsa, Zárda u.16., FC Nagykanizsa Sporttelep - füves nagypálya, 2x40 perc, 20 néző

FC Nagykanizsa - Budai FC 1-5 (1-3)

G: Buzgó D. (3), Dombai, Mayer

Magó (6) – Kis K. (7), Gesler (6), Csiszér (7), Schade M.(6) – Jobbágy (6), Vas (6), Dombai (7) –
Mayer (7), Buzgó D. (8), Takács D.(6)
Cs: Sigmond, Horváth Zs. (6), Néder (6), Muszka V. (6), Pergel (6), Csalló (6), Gyurkovics Ma. (6)

Mérkőzéselemzés: Hosszú túra várt ránk az aktuális hétvégén, hiszen Nagykanizsára utaztunk, ahol nehéz mérkőzés
elé néztünk, főként úgy, hogy egy nem túl jó minőségű füves pályán játszottunk.
Rögtön az első percben ziccert rontottunk, majd a rendkívül motiváltan kezdő hazaiak egy kontratámadás végén betaláltak, így korán
hátrányba kerültünk. Szerencsére hamar sikerült egalizálni, ami megnyugtatta a csapatot, és rövid idő alatt további két gólt szerezve
magabiztos előnyt alakítottunk ki.

A második félidő első 10 perce megint remekül sikerült, előbb egy zseniális Mayer Domi fejessel, majd Buzgó Dani harmadik, egyben a
csapat szezonbeli 100. góljával le is zártuk a mérkőzést.

Összegzés: Egy kevésbé látványos, sokkal inkább küzdelmes, párharcokkal teli összecsapáson vagyunk túl, a
körülményeket tekintve pedig igencsak értékes sikert arattunk! Megsüvegelendő, hogy megszületett a 100. gólunk a
bajnokságban, ehhez és a győzelemhez is gratulálok a srácoknak!

U14(’10) MLSZ Reg. Észak-Közép Csoport, rájátszás 1-6.hely, 7.forduló - 2024.04.07. 13.00 óra
IV.Tábor u.16-18., Újpest FC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 34 néző

Újpest FC - Budai FC 5-1 (2-1)

G: Hendrich
Horváth Á. – Pallós, Buzgó Zs./U13/, Mathiez, Árvai, Makkai – Kraicsovits Bo., Nagymáté J., Módos Zs. –
Polauf, Hendrich
Cs: Fodor, Tamássy, Mezey

Mérkőzéselemzés: Újabb mérkőzés várt ránk a tavaszi iskolai szünetet záró hétvégén, ezúttal vasárnap Újpestre
látogattunk.

Az első játékrészben védekezésben nagyon fegyelmezettek voltunk, és ez nagy gondot okozott a hazaiaknak. Támadásban gyors kontrákat
próbáltunk véghez vinni, ami a sok rossz megoldás, és felesleges labdacipelés miatt általában elhalt, pedig rengeteg gondot okoztunk volna
vele a hazai csapatnak.
Sajnos túl sok lövést engedélyeztünk az ellenfél csapatnak a 2. félidőben, míg mi csak egyszer tudtuk célba venni a kaput.

Összegzés: A csapat jó része a mérkőzésre, vagy arra se érkezett meg, egész héten 8-10 fővel edzettünk, ennek
ellenére egy jó mérkőzés produkáltunk, még akkor is, ha a négy gólos különbségből nem ezt gondolná az ember.
Nincs ekkora különbség a két csapat között, és ezt most sokáig tudtuk bizonyítania meccsen. Mentálisan remélem
sikerült előre lépnünk az utóbbi hetekben csapatszinten. Bármennyire is a támadásbefejezésekkel foglalkozunk
magasan a legtöbbet, borzasztó rossz döntéseket hozunk a támadóharmadban, nem használjuk az erősségeinket,
látszik, hogy ez már nem az alapszakasz, de fejlődni jöttünk, csak ezen a szinten jónak számító csapattal játszani. Fel
kell nőni a feladathoz, mert akkor tudunk majd mérkőzést nyerni a hátralévő fordulókban

IMG 3318

U13(’11/’12) MLSZ Regionális bajnokság Közép B. csoport, 15.forduló - 2024.04.05. 17:00 óra
Balassagyarmat, Ipolypart u.5.,BSE Sportközpont - műfüves 3⁄4-ed pálya, 5x2 m-es kapuk, 8+1 fő, 4x20 perc, 20 néző

Balassagyarmat Palóc Farkasok – Budai FC 2-3 (0-0, 2-2, 0-1, 0-0)

G: Molnár B., Buzgó Zs., Szakács H.

Orosz K. /U11/ - Záboji V., Barna K ., Bukvai B., Mathiez M. - Gross Á., Molnár B., Buzgó Zs. - Trossen W.
Cs: Érsek-Obádovics M., Reviczky-Balogh O., Tolnai L., Várszegi É., Szakács H., Andrási M.

Mérkőzéselemzés: Péntek délután, Balassagyarmatra látogattunk. Ellenfelünk az utóbbi hónapokban félig
kicserélődött, ezáltal nagyobb játékerőt képviselnek, mint tavaly ősszel, ezért nehéz mérkőzésre számítottam.
Az első negyedben elég lassú, alacsony intenzitású volt a játék. Kialakítottunk néhány gólhelyzetet, de gólt nem sikerült szerezni. Ellenfelünk
küzdött, harcolt, mi pedig nem tudtuk felvenni a kesztyűt.

A második játékrészben Buzgó Zsombi szép mozdulattal átemelte a kapust, ezzel szereztünk vezetést., majd pár percre rá, két gyors góllal
fordított az ellenfelünk. A hátrányba kerülést követően Molnár Bálint távoli lövésével sikerült egyenlíteni a negyed utolsó percében.

A második félidőben is folytattuk egészen gyenge hozzáállású játékunkat, de Szakács Huba ez alól kivétel volt, és az ő harcias játékának
köszönhetően újra megszereztük a vezetést. A mérkőzés további részében alapvetően mi domináltunk, volt sok lehetőségünk a gólszerzésre,
de sajnos képtelenek vagyunk a kapuba találni, vagy technikai hiba miatt, vagy mert pánikba kerültek a játékosok a kínálkozó lehetőségtől.

Összességében, Öt-hat játékos hozzáállása, és mentalitása miatt tudtunk ezen a mérkőzésen győzelmet aratni. A
csapat további része egészen botrányos viselkedést mutatott, ami miatt nem is tudtam őket 20-25 percnél többet
játszatni. Nagy tanulság ez számomra, mert eddig, aki rendszeresen ott volt edzésen, az a mérkőzéseken is szerepet
kapott, de ha csak ekkora elvárásom van a játékosok felé, akkor senki nem mozdul ki a komfort zónájából, és nem
fognak megfeszülni, mert hiányzik a játékosok nagy részéből a belső motiváció. Ebben a tekintetben minden csapat
jobb nálunk, motiváltabbak, harcosabbak, és minden meccsen az utolsó pillanatig küzdenek, és bátran, keményen
fociznak. Ha ebben nem fogunk tudni előrelépni, akkor nagyon nehéz lesz az bajnokság hátralévő része. Külön
gratulálok Orosz Kristófnak, aki U11-es kapusként ugrott be hozzánk, és sokat segített a csapatnak.

Balassagyarmat Palóc Farkasok SE– Budai FC 2-4 (0-2, 1-0, 0-1, 1-1)

G:Várszegi (2) Szilágyi Á.(2)
Erős Á. - Réder B., Petrik D., Szohár G./U11/, Füredi L. - Bán M. Nyerges B./U11/, Várszegi É. - Szilágyi Á./U11/
Cs: Szántó-Sárga N. Jeck Á. Szakács H., Ökrös O.

Mérkőzéselemezés: A 15. fordulóban a Balassagyarmati Palóc Farkasok SE csapatához látogattunk az országhatár
mellé. Ősszel is nehéz mérkőzést játszottunk ellenük, így most sem számítottam könnyű mérkőzésre.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, sikerült hamar megszerezni a vezetést, illetve az első negyed végén egy szép támadás után sikerült tovább
növelni az előnyünket. A második negyedben egy kicsit visszafogottabb volt a játékunk, és az ellenfelünknek sikerült egy gólra feljönnie.

A harmadik negyedben szintén hullámzó volt a teljesítményünk, de sikerült tovább növelni az előnyünket. Az utolsó negyedet nem kezdtük jól,
sok hibával játszottunk, ezt ellenfelünk kihasználta, és ismét egy gól volt közte, de erre is volt válaszunk, és ezzel beállítottuk a 4-2-es
végeredményt.

Összegezve: A mérkőzés olyan volt amilyenre számítottam. Kemény, harcos ellenfél ellen kellett felvenni a harcot,
de a gyerekek nagyon jól megoldották a feladatukat. A labdakihozatal jól működött, sokszor eljutottunk a
támadóharmadba, ott azonban a fagolyóra fújt labdát nem tudtuk a kapuba juttatni. A letámadás szintén jó volt, a
gyerekek jól reagálták le, azt is, amikor az ellenfél felállást váltott. Az átmenetekben viszont az ellenfelünk volt jobb,
ennek köszönhetően nagyon hullámzó volt a játékunk. Voltak nagyon jó periódusaink a mérkőzés során, amikor sorra
alakítottuk ki a helyzeteket, odaszegeztük az ellenfelet a kapuja elé, és voltak nagyon rosszak is, amikor az
ellenfelünk alakított ki sok helyzetet a középen eladott labdák után. Ettől függetlenül megérdemelten nyertük meg a
mérkőzést, és sikerült a tavaszi szünetet győzelemmel zárni. Gratulálok mindenkinek!

U11(’13/’14) OTP-MOL Bozsik U11 Regionális torna, 3. tavaszi játéknap - 2024.04.06. 10:00 óra
Biatorbágy, Forrás u., Forrás u.-i Sporttelep - műfüves 1⁄2 pálya, 5x2 m-es kapuk, 1+6 fő; 1x27 perc, 50 néző

A tornán résztvevő keret: Orosz K., Bencz Gehér Cs., Nemes A., Szarka M., Tanács A., Tarcsafalvi M., Balogh Zs.,
Kelemen Á., Szohár G. , Nádasi D., Solti Á., Lapis B.

A tavaszi szünetben rendezett újabb regionális tornára szombaton került sor, ahol két négyes csoportban

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC I. 3 1 1 1 7-4

A tornán oklevelet kapott: Szohár Gergely kiemelkedő védő játékáért! Gratulálunk! ☺

Összegzés: A tornán nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Az első mérkőzésen nagyrészt védekeztünk, de a
Dorog csak egy öngóllal tudott egyenlíteni. A REAC ellen teljesen kiegyensúlyozott játékot nyújtottunk, szép gólokat
rúgtunk, és remekül védekeztünk. Az utolsó mérkőzést végig támadtuk, de két gólt sikerült összehozni az ellenfélnek.
A pozitívum, hogy a fiúk Dorog ellen ugyan kicsit bátortalanul, de fegyelmezetten játszottak, a másik két meccsen
pedig motíváltan mindent megtettek a győzelemért.

U11 KK(’13/’14) OTP-MOL Bozsik U11 Körzeti torna, 2. tavaszi játéknap - 2024.04.07. 12:30 óra
XI. Mérnök u.35., ELTE-BEAC Sporttelep – műfüves 1⁄2 pálya, 5x2 m-es kapuk, 1+6 fő, 1x18 perc, 100 néző

A tornán résztvevő keret: Viszt Zente, Lapis Balázs, Pfeifer Ádám, Dóczy Alex, Hajagos Márk, Szesztai Áron,
Bencz-Gehér Attila, Seregi Bonifác, Csuta Bálint, Mészáros Edvárd, Sipos-Cserjési Ajándok

A Budai FC Körzet Központ szervezésében a második tavaszi körzeti tornára került sor vasárnap a Mérnök u.-i
sporttelepen. 10 egyesület 19 csapata jelezte indulási szándékát az újabb tavaszi Bozsik eseményen. Mi 12:30-kor
kezdhettünk e heti ellenfeleinkkel: Barca Academy Hungary III., Újbuda FC II., Baráti Bőrlabda FC, és a Barca

A torna mérkőzései összesítve: 4 2 1 1 10-5

A tornán oklevelet kapott: Mészáros Edvárd kiváló egyéni támadójátékáért! Gratulálunk! ☺

Összegzés: Elégedett voltam a csapattal az összes mérkőzésen, sok helyzetet alkítottunk ki, de keveset rúgtunk be,
ennek ellenére szép gólokat szereztünk. Védekezésben egyénileg még van javitanivalónk minden poszton. Az egyik
mérkőzésen mindenki más poziícióban játszott a megszokotthoz képest, és nagyszerűen teljesített minden játékos.